Hned tři světové šampionáty se konaly od 31. srpna do 6. září 2024 na letišti JUMP-TANDEM v Moravském Prostějově:

38. FAI Mistrovství světa FAI ve stylu a přesnosti přistání

12. FAI juniorské mistrovství světa ve stylu a přesnosti přistání

21. FAI Mistrovství světa ve formacích na otevřených padácích

Organizace pod hlavičkou mezinárodní letecké federace FAI (Fédération Aeronautique International) a Aeroklubu České republiky se ujal Skydive Czech Republic společně se společností JUMP-TANDEM. Během dvou týdnů tréninku a samotné soutěže se provedlo neuvěřitelných 3986 seskoků. Soutěže se při tom zúčastnilo 348 závodníků, doprovodných týmů, rozhodčích i jury z 27 zemí světa.

A jak celá soutěž dopadla? Především soutěžící i mezinárodní letecká federace velmi kladně hodnotili samotnou organizaci. Exprezident Americké parašutistické federace ji dokonce vyhodnotil jako nejlepší organizaci parašutistických závodů v historii. Ale i výsledky byly pro Českou republiku velmi dobré. Tým děvčat se získal stříbrnou medaili a v jednotlivcích mužů obsadil stejnou příčku Hynek Tábor z Dukly Prostějov a získal tak druhý vzácný kov pro Českou republiku. Jinak na medailových pozicích dominovali zejména reprezentanti z Číny a Kataru.

Velký dík patří zejména Generálnímu partnerovi soutěže Národní sportovní agentuře za významnou finanční podporu, městu Prostějov a náměstkovi primátora Františka Jury pro sport a školství Miloši Sklenkovi a Armádě České republiky za finanční a materiální podporu, bez které by se soutěž rozhodně neuskutečnila v takovém rozsahu a kvalitě.