FAI Mistrovství světa ve Wingsuitflyingu 2018

Na letišti v Prostějově se od 26. srpna do 2. září konalo Mistrovství světa v disciplíně zvané wingsuit-flying. Šampionátu se zúčastnilo okolo stovky sportovců z celkem 22 zemí světa, mezi nimi přitom i méně tradiční země jako Kypr, Indie či Jihoafrická republika.

Během mistrovství se soutěžilo ve dvou kategoriích, tou hlavní je performance flying. Závodníci skákali z výšky 4000 metrů, soutěžili ve výškovém okně mezi 3000 a 2000 metry. Kromě dosažení nejvyšší rychlosti se snažili v tomto okně udržet co nejdelší dobu a uletět co největší vzdálenost.

FAI World Wingsuit Flying Championship 2018 je teprve druhým mistrovstvím světa v této disciplíně. První se konalo v roce 2016 na Floridě. Šampionát navazuje na vůbec první červencové mistrovství republiky, jehož vítězem se stal Pavel Mrázik z Prostějova. Právě on je jedním ze dvou českých zástupců, kteří na světovém šampionátu startovali.

Díky této mezinároní soutěži se město Prostějov a Olomoucký kraj jako takový se dostal do ještě širšího povědomí odborné veřejnosti i do celostátních médií včetně České televize, TV NOVA a televize prima i do významných celostátních deníků.